Odkryj piękno Ukrainy

Pomimo tego, że Ukraina jest największym sąsiadem Polski, to jednak pod względem turystycznym kraj ów nadal jest stosunkowo mało znany – o wiele częściej decydujemy się na wyjazd do krajów położonych chociażby na południu Europy, podczas gdy tuż za naszą granicą położony jest kraj mogący nam zaoferować całe mnóstwo świetnych rzeczy. Jeżeli zatem chcielibyśmy wybrać się na wakacje do faktycznie interesującego miejsca, to jak najbardziej warto nieco zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do zdecydowanie najważniejszych miast w tym kraju zalicza się oczywiście znajdujący się w pobliżu polskiej granicy Lwów, który przez całe stuleci znajdował się w Polsce – właśnie dlatego aktualnie możemy w nim podziwiać ogromną ilość śladów polskiej kultury. Ukraina jest jednak na tyle rozległym państwem, że dobrze jest pojechać nieco dalej na wschód, ponieważ również i tam znajdziemy coś ciekawego. Doskonałym przykładem może tu być chociażby Kijów, który aktualnie na pewno należy do zdecydowanie najpiękniejszych stolic w całej Europie.
Jadąc na Ukrainę będziemy mogli zobaczyć tak dużo interesujących atrakcji, że jedna wycieczka z pewnością nie wystarczy nam do całkowitego poznania tego wspaniałego kraju. Niemniej jednak warto zainteresować się nią nieco bliżej, chociażby dlatego, że w jej zachodnich regionach możemy znaleźć całe mnóstwo śladów polskiej kultury, zatem może to być doskonała lekcja historii.
źródło: www.peterfuss.com.pl, samoyed-info.pl, www.azs-bydgoszcz.pl, http://www.willsoor.com.pl

Inne, ciekawe artykuły:

Categories: Turystyka

Comments are closed.

rejsy z polskim pilo

Rejsy odbywają się na statkach, a jak wiadomo na wodzie ...